Zde naleznete i mou další tvorbu, které se věnuji nebo jsem se věnoval. Miluji fotografii, ať jde o jakékoli téma. Jsem fotograf tělem i duší a dobře si uvědomuji, že to se mnou nemá rodina lehké. Je to diagnóza a moc děkuji, že to vydržíte a podporujete mě. Díky tomu jsem šťastný a dokáži vám to vše vrátit ❤️


Rodinná fotografie

Těhotenská fotka a rodinná fotografie je moje oblíbená. Rodiče mi jistě potvrdí, jak to všechno hrozně rychlé a ty naše malé ratolesti nám rostou před očima. Máme plné fotky telefonů, ale kdo z vás je má v albu. Pojďme vyfotit vzpomínky, které si rádi založíte do alba nebo rovnou pověsíte na zeď.


Portrétní a reklamní fotografie

Svatba je mixem všech hlavních žánrů fotografie a snad ani nemá cenu se více rozepisovat. Příroda, lidé, dekorace, různé osvětlení apod. Čistě portréty, jako takové, já spíše vnímám jako reklamní foto. Titulky časopisů, módní fotografie nebo business fotografie pro použití ve firmách nebo jako propagaci jednotlivce. Newborn, rodinná fotografie a párová fotografie je to, co by mělo mít opět nějaký svůj příběh, emoce a to je to, co chci dělat.


Retuše a kompozice

Retušovat či jinak manipulovat s fotkama. Ano či ne? Photoshop tu máme již 30 let a když slouží k vyjádření fotografa, tak proč ne. Retušovalo se vždy, akorát to bylo trochu složitější. I já to zkusil. Speciální paletka šedivých odstínů, štěteček a už se retušovaly černobílé fotografie jedna báseň. Nebo pod zvětšovákem různé kompozice a triky. Všechno šlo. Dnešní trend dokonalosti naštěstí ustupuje, ale nikdo z nás nechce mít na fotografii pupínek, který se zrovna vyklubal ráno před focením. Jsou různé stupně retušování, kompozic a úprav. Záleží na použití fotografie, v jaké formě bude podávána atd. Nikdy nezapomínejte na to, že fotografie patří na papír.